Erken boşalma sorunu

Erken boşalma sorunu için yapılacaklar

Bir rahatsızlığı tedavi etmenin anahtarı o bozukluğun sebebini bulmaktır. Doktorlar bile erken boşalmanın tam sebebini henüz tespit edemediler dedik ama erken boşalmayı önlemek ve daha kaliteli bir cinsel yaşama erişmek için yapabileceğiniz şeyler elbet var.

Çok ağır olan ve kapsamlı bir tedavi gerektiren bir sebep yoksa birkaç rahat denemeyle erken boşalmaya veda edebilirsiniz.

Öncelikle müjde: Düzenli seks yapmaya başladığınızda erken boşalım yaşama sıklığınız azalır. Cinsel ilişki esnasında rahatlama teknikleri yada dikkat dağıtma teknikleri de işe yarayabilir.

(Ama dikkat edin, ereksiyonunuzu tamamen kaybetmeyin!) Ayrıca kendi kendinize yada doktorunuzun talimatlarıyla deneyebileceğiniz sık bırak yöntemi de işe yarayabilir.

Erken Boşalma Sorunu

Erken boşalma sorunu
Erken boşalma sorunu

Tabii birçok rahatsızlıkta olduğu şeklinde erken boşalmada da beslenmenize dikkat etmeniz ve egzersiz yapmanız gerekiyor. Sağlıksız besinler, alkol, tütün, uyuşturucular boşalmanızın kontrolünü kaybetmenize neden olabilir.

Sağlıklı beslenmeyi düzenli bir egzersizle birleştirmeyi ihmal etmeyin. Kaslarınız kuvvetlendiğinde boşalma zamanınızın kontrolü de daha kolaylaşacaktır. Ayrıca Kegel egzersizleri de boşalmanızı daha uzatmanızı elde edecektir.

Daha uzun süreli ereksiyon için birtakım haplar da kullanılabiliyor. Ama bunlar için doktorunuza danışın şu sebeple kalp ve başka organlarda negatif tesir yaratabilir yada istediğinizden çok daha geç bir sürede boşalmanıza niçin olabilirler.

Geciktirici kremler ve spreyler de boşalma süresini uzatmaya yardımcı olur. Prezervatifler de erken boşalmayı önlemekte kullanılabiliyor.  Kim uzun bir seks istemez ki. Cinsel yaşam yazıları için Marmaris Escort sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir